Producent
Regulacja temperatury pracy urządzeń i powietrza w pomieszczeniach, jest w dzisiejszych czasach standardem, który powinien być każdorazowo spełniony. Termostat to wygodne i proste w użyciu urządzenie, pozwalające na regulację odbiornika, który jest podłączony pod stycznik przekaźnika.
Termostaty – podstawa w czasie pracy urządzeń mechanicznych
Temperatura układu napędowego, silnikowego lub hamulcowego, może wzrastać do niebezpiecznych wartości w czasie eksploatacji. Cyfrowy termostat pozwala na monitorowanie poziomu ciepła i w razie potrzeby, regulację wszystkich systemów.
Doskonałym przykładem jest termostat samochodowy, użytkowany w czasie ekstremalnej i zawodowej jazdy (wyprawy off-road lub dostawcze auta wyposażone w chłodnie), gdy podzespoły pojazdu są wykorzystywane do granic możliwości. Każda profesjonalna kabina kierowcy jest wyposażona w ten element, by otrzymywał on niezbędne informacje o stanie auta i w razie potrzeby, mógł błyskawicznie zareagować.
Czym powinny charakteryzować się cyfrowe termostaty?
Zakres ustawień powinien być maksymalnie szeroki, by narzędzie mogło być wielozadaniowe. Do atrakcyjnej funkcjonalności termostatów i przydatnych trybów pracy, można zaliczyć m.in.:
- Wybór C/H (chłodzenie lub grzanie),
- ustawienie górnej granicy temperatury,
- ustawienie dolnej granicy temperatury,
- możliwość kalibracji urządzenia,
- ustawienie opóźnienia załączenia termostatu,
- alarm w przypadku zbyt niskich lub wysokich wartości,
- reset termostatu.
Minimalny zakres temperatur, powinien mieścić się w granicy od -40 do +120 stopni. Warto zwrócić uwagę na długość przewodu sondy, który powinien wynosić minimum 50 cm (w zależności od wymagań użytkowników, lecz im dłuższy przewód, tym więcej możliwości wykorzystania termostatu). Chcąc wybrać odpowiedni produkt dla swoich potrzeb, należy sprawdzić napięcie zasilania – ponieważ w naszej ofercie, znajdują się zarówno modele wykorzystujące 12V, jak i 230VAC (które można podłączyć bezpośrednio do sieci).